سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا
 
یکشنبه 93 دی 21 , ساعت 10:46 صبح

مادر تنها کسی است که می توان دوست دارم هایش را باور کرد.


یکشنبه 93 دی 21 , ساعت 10:30 صبح

زنان پیشقراولان تحول در کشورهای اسلامی هستند


یکشنبه 93 آبان 25 , ساعت 4:3 صبح

از آقای حسین رضازاده پرسیده بودن بالاترین وزنه چند کیلو هستش که یه نفر بزنه بهش بگن پهلوان؟

ایشون گفتن: بالاترین وزنه یه پتوی 400 یا 500 گرمی هست که صبح باید بلندش کنیم تا نماز صبح یا نماز شب رو بخونیم؛

هر کی بتونه اون وزنه رو بلند کنه بهش میگن پهلوان.


چهارشنبه 93 مهر 16 , ساعت 7:38 صبح

عظمت مقام مادر از دیدگاه آیت الله جوادی آملی

یک سلسه مسئولیت‏ های پرورشی به عهده مادر است که مرد از آن محروم است. زن حداقل سی ماه یک‏ سری مسئولیت‏ هایی دارد که مرد ندارد. در این سی ماه که کودک مستقیما از مادر تغذیه می‏ کند، مادر مسئول حفظ دو نفر است؛ یکی برای خود و دیگری برای کودک. آیا این عظمت زن نیست؟ این مسؤولیتی نیست که ذات اقدس الهی به زن داده است که به زن فرمود: مسئولیتت در حفظ اندیشه‏ ها، افکار و عقاید بیش از مرد است. تو مسئول دو نفری. از این رو مواظب افکار و اندیشه هایت باش؛ زیرا که بسیاری از مسائل، از راه اندیشه به فرزند می‏ رسد.


سه شنبه 93 شهریور 18 , ساعت 2:32 عصر

به نام خدا

پیشنهادی که ارائه میدهم به کلیه مسئولین،سازمانها و همه افراد و تجاری است که در کار و کسب خود از مقوله قرعه کشی استفاده می کنند:

و آن این است که از دادن جوایز بزرگی مثل ماشین،ویلا و یا هر چیز دیگری استفاده نکنند چرا که هم موجبات تنش و استرس را در جامعه و در بین مردم ایجاد می کنند و هم اینکه سنگ بزرگ علامت نزدن هست و لذا شانس کمتری برای برنده شدن وجود دارد.

مثلا بانک ها بگویند که همه افرادی که در یک بازه زمانی خاصی فلان مبلغ رو در حساب خود داشته باشند در قرعه کشی مثلا 100 عدد چرخ خیاطی شرکت داده میشوند.

حالا پیشنهاد من این است که به عنوان مثال سازمان تربیت بدنی که هر از گاهی به مناسبت هفته خاصی تصمیم به برگزاری راهپیمایی خانوادگی می گیرد به جای یک عدد یاn عدد ماشین می تواند از تعداد چندین دوچرخه استفاده کند که با این کار هم بر تعداد افراد شرکت کننده افزوده می شود و هم افزایش امید برای برنده شدن در قرعه کشی را در اذهان مردم ایجاد می نماید.

و لذا از همه اینها که بگذریم می توانیم فرهنگ استفاده از دوچرخه را هرچه بیشتر از پیش در جامعه اشاعه دهیم و با این کار نه تنها بر سلامتی مردم و ملت ما افزوده می شود بلکه از هزینه های گزافی که در حوزه درمان متحمل می شویم کاسته می شود و نهایتا افزایش سلامتی موجب افزایش امید به زندگی در کشور و همچنین کاهش ترافیک و از آن هم مهمتر کاهش آلودگی و تنفس هوای سالم را داشته باشیم که البته همه اینها موجبات افزایش بازدهی چه در تحصیل و چه در انجام امورات روزانه و چه انجام فعالیت های کاری بیشتر و در ادامه کاهش عصبانیت و اضطراب را انتظار داشته باشیم.

به همین منظور به همه شرکت های ارائه دهنده خدمات و ملزومات اولیه زندگی مردم که به هر نحوی سعی در دادن هدیه در قرعه کشی دارند مثل برنج،چای و ... این یشنهاد را ارائه میدهم و خواهش میکنم نسبت به این موضوع توجه خود را مبذول بدارند که به هرحال باید به فکر سوددهی بیشتر و منفعت بیشتر و لذا رشد و پیشرفت و ترقی مردم و ملت سلحشور ایران را فراهم بسازیم.

جعفر لک زائی


پنج شنبه 93 فروردین 7 , ساعت 1:39 عصر

عجب رسمیه رسم زمونه/قصه برگ و باد خزونه/میرن آدما از اونا فقط/خاطره هاشون به جا میمونه/کجاست اون کوچه/چی شد اون خونه/آدماش کجان خدا میدونه/بوتهء یاس بابا جون هنوز/گوشهء باغچه توی گلدونه/عطرش پیچیده تا هفتا خونه/خودش کجاهاست خدا میدونه/میرن آدما از اونا فقط/خاطره هاشون به جا میمونه/تسبیح و مهر بی بی جون هنوز/گوشهء طاقچه توی ایونه/خودش کجاهاست خدا میدونه/خودش کجاهاست خدا میدونه/میرن آدما از اونا فقط/خاطره هاشون به جا میمونه/پرسید زیر لب یکی با حسرت/پرسید زیر لب یکی با حسرت/از ماها بعدها چه یادگاری میخواد بمونه/خدا میدونه/میرن آدما از اونا فقط/خاطره هاشون به جا میمونه/میرن آدما از اونا فقط/
خاطره هاشون به جا میمونه/میرن آدما از اونا فقط/خاطره هاشون به جا میمونه/کجاست اون کوچه/چی شد اون خونه/آدماش کجان خدا میدونه


جمعه 92 بهمن 4 , ساعت 1:47 عصر

چگونه با همسر آینده مان درباره مسائل اقتصادی حرف بزنیم؟

مسائل مالی یکی از موضوعاتی است که در ازدواج کمتر به آن بها داده می شود. ازدواج امیدها، آرزوها و ترس های مالی خاص خود را به دنبال دارد...

مساله تفاهم و تعامل مالی، یکی از بحث هایی است که امروزه درباره زندگی مشترک مطرح است. البته به این معنی نیست که زوج جوانی که قصد ازدواج دارند؛دارای یک سطح اقتصادی باشند بلکه آنها باید نگاه اقتصادی مشترکی داشته و چشم انداز مالی شان یکی باشد؛ مثلا می خواهند در 20 سال آینده به نقطه ای از تملک مالی برسند و در پیمودن این مسیر با هم تفاهم داشته باشند.

قطعا زندگی مردی که قصدش میلیاردرشدن است با زنی که قانع است و به کم می سازد و زندگی می کند یا برعکس زندگی زنی که می خواهد همراه شوهرش به اوج ثروت و رفاه مالی برسد با مردی که دیدگاهش این است که می گوید دنیا ارزشی ندارد و دنبال یک زندگی ساده کارمندی و به اصطلاح تنها داشتن آب باریکه مالی است به جایی نمی رسد.

دهفرمان اقتصادی ازدواج

اگر می خواهید ازدواج تان زیرساخت اقتصادی مناسبی داشته باشد، 10 فرمان زیر را جدی بگیرید:

1. شیوه های خرج و پس انداز، مدیریت مالی، توقعات مالی، سطح مالی خانواده ها، درآمد ماهیانه زن و مرد، میزان کمک احتمالی خانواده ها، دارایی های اختصاصی دختر و پسر و... از مواردی هستند که باید پرسیده شوند تا تصویر روشن تری از وضعیت مالی آینده خانواده و زندگی داشته باشید. بهتر است صحبت درباره این مسائل به جلسه های دوم و سوم خواستگاری موکول شود

2. با خواستگارتان درباره مسائل مالی به طور شفاف گفت وگو کنید. متاسفانه خیلی ها به دلیل ترس از مادی گرا جلوه کردن درباره مسائل مالی صحبت نمی کنند اما به یاد داشته باشید حق شما و طرف مقابلتان است که همه ابهاماتش در این زمینه برطرف شود.

3. توقعات و نیازهای مادیتان را مطرح کنید و با صداقت درباره آنچه که می توانید در این رابطه هزینه کنید، حرف بزنید. مطمئن باشید هر چقدر راستگوتر باشید در دوران نامزدی، عقد و ازدواجتان آرامش بیشتری خواهید داشت و از رابطه تان لذت خواهید برد

4. پنهان کاری نکنید؛ دروغ نگویید و سعی نکنید در این دوران خودتان را پولدارتر یا قانع تر از آنچه هستید، نشان بدهید. شاید برای شما سخت باشد که همسر آینده تان را بشناسیدو بی مقدمه درباره مسائل مالی صحبت کنید. از یک برنامه تلویزیونی، یک فیلم، خبر روزنامه و مسائل زناشویی یکی از اطرافیانتان استفاده و به این بهانه هم رویکرد خودتان را مطرح کنید و هم با دیدگاه شریک زندگیتان آشنا شوید. این جمله برای شروع یک گفت وگو مناسب است:

5. با خودتان روراست باشید. مشخص کنید که خرج کننده هستید یا پس اندازگر. دانستن این نکته، این امکان را می دهد که درک دقیق تری از مهارت های همدیگر داشته باشید، اگر یکی از دو شخص در پس انداز کردن ضعف دارد، بهتر است دیگری این را از قبل بداند تا بتواند به او در این مساله کمک کند.

اگر یکی از دو شخص به بیماری خرید افراطی مبتلاست، نباید وحشتی از بازگویی آن برای دیگری داشته باشد،

این یک ضعف ساده است و اقرار به آن برای هر دو شخص مفید خواهد بود زیرا در آینده شخص دوم می تواند به شخص اول کمک کند تا هرچه بیشتر بر خود مسلط شود. 

6. بعضی ها می کوشند بدهی های خود را از همسر آینده شان پنهان کنند زیرا امیدوارند این بدهی ها هرچه زودتر برطرف شوند یا به هر دلیل دیگری از این مساله اجتناب می کنند اما اولین اصل در هر ارتباطی، صداقت است. بنابراین لازم است زوج ها از یکدیگر بپرسند آیا چیزی در زندگی مالی ات هست که تو را آزرده کرده باشد؟ و بکوشند این آزردگی ها را برطرف کنند.

7. از همان ابتدا تصمیم بگیرید که می خواهید حساب های بانکی مجزایی داشته باشید یا نه؟ داشتن حساب بانکی مجزا می تواند یک راه بسیار عملی برای تقسیم مسوولیت پذیری مالی باشد،

به علاوه فردیت و آزادی فردی افراد هم بهتر حفظ خواهد شد. با این حال بسیاری از زوج ها معتقدند عادت های مالی آنها به قدری مشابه یکدیگر است که داشتن حساب مشترک مشکلی برای آنها ایجاد نمی کند. زوج های دیگری ممکن است برای رسیدن به یک وحدت در زمینه عادت های مالی از حساب مشترک به عنوان یک راه حل بهره بگیرند،

بنابراین انتخاب با خود افراد است اما اگر قرار است دو شخص حساب های مالی مجزایی داشته باشند، لازم است به طور دائمی یکدیگر را در جریان مخارج و موجودی حساب هایشان قرار دهند.

8. فراموش نکنید برنامه ریزی مالی نیازمند رعایت برخی اصول است که عبارتند از تفاهم اقتصادی، داشتن چشم انداز روشن و مشخص مالی، تعیین میزان پس انداز، روشن کردن مساله که درآمدهای خانواده از جانب مرد است یا زن یا هر دو، افتتاح حساب مشترک برای برداشت، تعیین مدیر امور مالی در خانواده. وقتی برای هر مساله ای از جمله مسائل مالی خانواده، برنامه ریزی نکنید در واقع خود را اسیر دست برنامه ریزان دیگر کرده اید؛ از دوست و فامیل گرفته تا غریبه ها.

9. در رسیدن به چشم انداز موفق مالی هم مرد و هم زن مسوول و موثر هستند. هر 2 نفر باید با یک هدف مشترک و تلاش به آن سمت بروند. در واقع شیرینی ثروتمندشدن در زندگی مشترک به احساس رضایت دوطرفه مربوط است

و اگر قرار باشد یکی از آنها به تنهایی خانواده را به مسیر موفقیت مالی بکشاند در انتها به جای لذت، فقط خستگی می ماند. یادتان باشد

*این مساله بسیار مهم است زیرا درنتیجه همین خستگی مشکلاتی مانند پنهان کاری پیش می آید و هرکدام از ترس روز مبادا و هر علت دیگری به دنبال اندوخته مالی جداگانه خواهد بود. در این حالت دیگر اعتماد از بین می رود و اشتراک آنها به 2 زندگی مجزای مالی تبدیل می شود که در آن همفکری و همدم بودن از بین می رود.

10. برای داشتن چشم انداز صحیح مالی، هرگز خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. کلید دستیابی به یک زندگی مالی شاد این است که تمام تصمیم های مالی مهم، دو نفری اتخاذ شود. این مساله که به ظاهر ساده به نظر می آید، می تواند بسیار دشوار باشد زیرا افراد تلقی یکسانی از تصمیم بزرگ مالی ندارند. ممکن است فردی خرید تلویزیون را یک خرید مهم بداند،

درحالی که به نظر فرد دیگری (شاید همسر او) این تصمیم، تصمیم بی اهمیتی باشد بنابراین باید بکوشید قبل از ازدواج از حدود حساسیت و نحوه تلقی یکدیگر در مورد خرید ها و تصمیم های مالی مهم آگاه شوید.


پنج شنبه 92 مهر 11 , ساعت 5:38 عصر

اهانت و بی ادبی و گستاخی نسبت به من، خاندان من، عزیزان من علی الخصوص پدر و مادر من موجبات ناراحتی بنده را فراهم و نسبت به افراد خاطی حالا بزرگ می خواد باشه یا کوچک، غریبه باشه یا آشنا، جدی باشه یا شوخی فرقی نداره به شدت برخورد می کنم .


پنج شنبه 91 بهمن 12 , ساعت 2:57 عصر

سلسله مراتب دوست داشتن از دیدگاه قرآن:

اول:خدا

دوم:همسر

سوم:مادر

چهارم:پدر

پنچم:برادر

ششم:خواهر

هفتم:فرزندان

هشتم:مردم


جمعه 91 مهر 14 , ساعت 8:37 عصر

آن اول‌ها که وارد دانشگاه شدیم، گفتیم دیگر بیشتر مسیر را رفته‌ایم تا آدم حسابی شویم! گفتیم دیگر دانشجو وارد می‌شویم؛ دانشمند خارج می‌شویم!
به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از جوان آنلاین، چند صباحی گذشت تا دانستیم صرفه در این است که فرزند زمانه خویشتن باشیم! دانشمند زمانه شدن پیشکش! هرگاه خواستید بدانید مد روز لباس و آرایش چیست، ادامه تحصیل دهید! کافی است وارد دانشگاه شوید تا با انواع مدل‌های پوشش، با کمترین پارچه‌ها و مرغوب‌ترین رنگ‌ها آشنا شوید. اطلاع‌رسانی در حد المپیک!

دیگر تمرکزی می‌ماند؟!

با یک متخصص روانشناسی صحبت کردیم تا بدانیم اولاً چرا؟ واقعاً چرا؟ یعنی ریشه‌های روانشناختی این ماجرا کجاست؟ ثانیاً حالا که پوشش‌ها اینطور است، آیا می‌شود درس خواند؟ تمرکزی می‌ماند؟!

دکتر محمود برجعلی در پاسخ به این سؤال که چرا دختران این نحوه پوشش را انتخاب می‌کنند، می‌گوید: «حجاب فقط مختص خانم‌ها نیست؛ نوعی دیگر از پوشش برای آقایان هم باید باشد. تأکیدی که ما روی حجاب خانم‌ها می‌کنیم، ممکن است به نوعی مقاومت و بازدارندگی در آنها منجر شود.»

چرا دانشگاه؟

«نوجوان از محیط بعضاً بسته خانواده وارد دانشگاه می‌شود؛ دیگر خبری از آن مراقبت‌ها و حساسیت‌ها نیست. دانشجو شدن، جایگاهی اجتماعی برای افراد ایجاد می‌کند. این هم سبب می‌شود محدودیت خانواده‌ها کمتر شود و هم باعث می‌شود فرد احساس برتری کند. احساس می‌کند در یک موقعیت و پوزیشن جدید قرار گرفته؛ پس تیپ جدیدی می‌زند. از طرف دیگر الگو هم نقش خیلی مهمی را ایفا می‌کند. گروه هم‌سن و سال خیلی وقت‌ها برای فرد به منزله الگو قرار می‌گیرد. حالا این الگو هم می‌تواند مثبت باشد و هم منفی. به هر روی، اینجا یک دگردیسی فرهنگی برای فرد به وجود می‌آید. در دوران طاغوت شاید شرایط به این راحتی نبود تا افراد بتوانند فرزندانشان را تربیت دینی کنند. ولی همان نوجوان‌ها وقتی وارد دانشگاه شدند و به سال‌های دفاع مقدس رسیدند، دگردیسی مثبتی پیدا کردند و این آنها را به جبهه‌ها کشاند. پس این دگردیسی می‌تواند به شکل مثبت هم اتفاق بیفتد.»

چشم وگوش

دکتر برجعلی درخصوص تأثیر این نحوه پوشش روی تحصیل افراد معتقد است: «وقتی یک پسر وارد دانشگاه می‌شود، در سنی قرار دارد که اوج مسائل شهوانی است. از محدودیت خانواده خارج شده و وارد محیطی شده که ارتباطات در آنجا رودررو است. از طرف دیگر آقایان بیشتر از طریق چشم تأثیر می‌گیرند؛ بر عکس خانم‌ها که بیشتر از طریق گوش تأثیر می‌پذیرند. پس اگر خانم‌ها پوشش را رعایت نکنند، قطعاً تمرکز و توجه در آقایان کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر این، طبق تحقیقات، خانم‌ها خودشان هم در این لباس‌ها راحت نیستند و بنا به گفته‌های خودشان، به دلیل فشار گروه هم‌سن و سال این لباس‌ها را می‌پوشند. شاید خودشان هم قبول دارند این نحوه لباس پوشیدن، فلسفه خوبی ندارد؛ اما به خاطر مد یا جلب توجه به این سمت کشیده می‌شوند.»

تو کاری با دلم کردی که فکرشم نمی‌کردم!

می‌پرسم چه باید کرد؟ دکتر محمود برجعلی پاسخ می‌دهد: «من معتقدم برخوردهای فیزیکی و سلبی که متأسفانه بعضاً در دانشگاه‌ها زیاد هم دیده می‌شود، اولاً جواب نمی‌دهد؛ ثانیاً اگر هم جواب دهد، کوتاه‌مدت و موقتی است. خیلی کم هستند بدحجابانی که از سر عناد و با یک نوع برنامه‌ریزی سعی در تخریب افکار جوانان می‌کنند. آنها که عناد دارند سرشاخه‌ها هستند. ولی در بدنه، واقعاً هیچ نگاه منفی متمردانه تعمدی در کار نیست. بیشتر این دخترها، اصلاً اطلاع ندارند این نوع پوشش چه تأثیری روی جنس مخالف دارد و چه بیماری‌ای برای جامعه درست می‌کند. مثلاً دختری ساده است که از شهرستان به محیط دانشگاهی آمده و به این شکل برمی‌خورد. باید قبول کنیم پوشش جذابیت ایجاد می‌کند. اگر کسی بخواهد به بهبود پوشش در جامعه کمک کند، بهتر است روش‌های مثبتی به افراد یاد دهد تا جذابیتی را که می‌خواهند، داشته باشند و هیجاناتشان ارضا شود. بخشی از این خودنمایشی‌ها به لحاظ روانشناختی، طبیعی است. باید به روش‌های ایجابی جذبی عمل شود. در تعریف نوجوان می‌گوییم فردی نوجو است و چیزهای جدید را دوست دارد؛ همان بحث مد. آقای قرائتی اخیراً گفتند دانشجوها لباس‌های روشن بپوشند.

خب این پیشنهاد خوبی است. حتی در مدرسه‌های ما دخترها مانتوهای تیره به تن دارند. خب این دلزدگی می‌آورد. پوشش باید فرحبخش و شاد و انرژی‌زا باشد. رفتارهای جزئی ما می‌تواند نگاه بچه‌ها را تغییر دهد. مراکز فرهنگی باید نگاه محبت‌آمیز و خیرخواهانه‌ای داشته باشند. اگر جامعه و دانشگاه بسته باشد و کسی نتواند در آنها اظهار وجود کند، فعالیت‌ها به طور زیرزمینی شکل می‌گیرد. یعنی تنها ظاهر کار را ساخته‌ایم؛ باطن همان است. پس اجبار باید مرحله آخر باشد. تازه آن هم برای آنان که سر عناد دارند وگرنه جوانانی که می‌بینیم، بچه‌های ساده و سالمی هستند؛ که فقط انگیزه‌های زندگی درشان ضعیف شده است. باید روی این انگیزه‌ها کار شود.»

بگذاریم درسشان را بخوانند!

اینکه آدم به‌روز باشد، اشکالی ندارد؛ ولی حتی منورالفکرها هم این را قبول دارند که هر لباس جایی و هر پوشش مکانی دارد! حتی در دانشگاه‌های خارج از کشور مسئله پوشش قانون‌هایی را به خود اختصاص داده است. در دانشگاه ایالتی فلوریدا برای دانشجویان فاقد پوشش مناسب نمره «صفر» لحاظ می‌شود! پس بیاییم هم خودمان درسمان را بخوانیم، هم بگذاریم درسشان را بخوانند!


   1   2   3   4   5      >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ