سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا
 
یکشنبه 90 بهمن 2 , ساعت 11:10 صبح

 

بسم الله الرحمن الرحیم

ورود وبلاگ (jafarlakzaee.irبه پنجمین سال فعالیت خود را خدمت همه خوانندگان و قشر وبلاگ نویس تبریک عرض می کنم.

ان شاء الله که تونسته باشم در طول این پنج سال مطالب مفید و قابل تاملی را برای تمامی اقشار،ازهر سن و سالی،کوچک و بزرگ قرار دهم.

در این وبلاگ سعی شد مطالبی نوشته شود که مورد نیاز ملت ایران است .

این وبلاگ یکی از وبلاگ های بنده است که قرار بود آخرین وبلاگ و تطمه وبلاگ های دیگر من در دیگر سایت ها باشد منتهی با توجه به اوضاع جامعه در حال حاضر و نیاز مردم ما برای افزایش فرهنگ عمومی و فرهنگی؛احساس می شد مصلحت دونستم این وبلاگ آخرین وبلاگ بازسازی شده نباشد و در دیگر سایت ها هم گسترش پیدا کند.

این وبلاگ با نام های گوناگونی در طول این مدت به عرصه ظهور رسید که می توان به نام های:قله سعادت،وبلاگ دانشجوی 14 ساله،همه برای یکی و یکی برای همه،سایت تخصصی جعفر لک زایی ،ن و القلم و ما یسطرون و نهایتا وبلاگ شخصی جعفر لک زایی اشاره کرد.

تعداد آمار  بازدیدکنندگان این وبلاگ از تاریخ 24/10/1385تا تاریخ30/10/85بالغ بر 199743نفر بود و این وبلاگ روزانه پذیرای بازدیدکنندگان ارجمند خواهد بود.

یک سری گلایه از مدیریت سایت(پارسی بلاگ) وارد است که می توانم به مهمترین آنها که عدم پشتیببانی در بخش فنی وبلاگ بود اشاره کنم و به نوبه خود از مدیریت این سایت،که یک فرد ایرانی است و تمامی افرادی که پذیرای این وبلاگ در لینکدونی وبلاگ،وب سایت و سایت خودشون بودند کمال تشکر را داشته باشم.

همانطوری که در جریان هستید این وبلاگ بدون حمایت از هیچ سازمان و یا ارگان خاصی و به دور از مقوله تبلیغات بر قوت خود باقی بوده و خواهد بود و توسط شخص خودم به مرحله بازسازی رسیده و می رسد.لذا اعلام می کنم که همچنان مطالب من را در این وبلاگ در روزهای آتی مشاهده خواهید کرد.

سایت ها و وبلاگ هایی که روزانه آپدیت می شدند و قصدشان خدمت به خلق خدا بود در بخش لینکدونی این وبلاگ که شامل پیوندهای روزانه و بخش دوستان بود در خدمتشان بودیم.ضمن اینکه این دو بخش از وبلاگ از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که شاکله یک وبلاگ را می سازد.

این وبلاگ حاوی بیش از 1800مطلب در بخش فرهنگی و اجتماعی است که به علت تنظیمات و فضای محدود وبلاگ که تقریبا 15 مطلب را در صفحه اصلی قرار نمیدهد بقیه مطالب به صورت آرشیو روزانه،ماهانه،وفصلنامه در حاشیه وبلاگ قرار داده شده است.

همانطور که اشاره کردم مطالب این وبلاگ به بیان مباحث فرهنگی،اجتماعی در حوزه ای محدود و نه گسترده پرداخته است و قصد دارد همچنان در آینده در این وادی فعالیت کند.

عذرخواهی می کنم که این مطالب را گاهی بصورت اول شخص و گاهی به صورت سوم شخص مفرد به نگارش در آورده ام.

تلاش من در بازسازی این وبلاگ ادامه خواهد داشت و به حول و قوه الهی با قرار دادن مطالب خودم در خدمت تمامی اقشار کودکان،نوجوانان،جوانان،میانسالان و بزرگ سالان چه مذکر و چه مونث خواهم بود و با این مطالب گامی هر چند کوچک در راستای حفظ ارزشهای انقلاب و دفاع از حریم ولایت و آماده سازی هر چه بیشتر خویش برای ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف و نابودی ریشه دشمنان اسلام بردارم.

در پایان امیدوارم ملت ایران  با افزایش علم،دانش،فناوری آنقدر سرآمد شوند که تیر زهرآلودی در چشم بیگانگان باشد.البته ملت فهیم ایران تحت لوا و رهبری مرجع عالی قدر جهان اسلام حضرت آیه العظمی خامنه ای همچنان سیر صعودی به سمت رسیدن به قله های سعادت خواهد داشت و در صورتی که با مشکلی از سوی دشمنان روبرو شود همانطور که در گذشته گوش به فرمان ها و رهنمود های این سکان دار قدر و قوی انقلاب  این مسائل در مرحله نطفه خاموش و خفه و رفع گردیده است در آینده انتظار بر این است که ملت ما از رهبری فرزانه و عالمانه این رهبر عظیم الشان در ظل توجهات الهی به مراتب بیشتر تشکرات خود را مبذول دارند.

اینجانب به نوبه خود از رهبرمعظم انقلاب کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم که توانستند بار دیگر با فرماندهی مدبرانه و متبحرانه خود کمر آمریکا را شکسته و بینی این دشمن تاریخی و جهان خواران پست را بر زمین بکوبد تا اینجا که در روزهای گذشته آمریکا ضعف و زبونی و ذلت خود را در برابر قدرت هسته ای ایران اعلام بدارد.

این پیروزی را خداوند متعال در قرآن عظیم الشان که الحق والانصاف راهنمای ما در قرون گذشته وآینده و در زمان حال بوده و خواهد بود اعلام داشته که انا فتحنا لک فتحا مبینا.

در پایان کلام نابودی قطعی و حتمی دشمنان و افرادی را  که چشم طمع به این نظام دوخته اند از درگاه خداوند متعال خواسته و  پیروزی روزافزون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

و السلام علی من اتبع الهدی

2/11/1390

جعفر لک زایی


پنج شنبه 90 دی 22 , ساعت 2:54 صبح

ای‌ خداوند!

به‌ علمای‌ ما مسوولیت                                                                                   

و به‌ عوام‌ ما علم‌ و به دینداران ما دین  

و  به‌ مومنان‌ ما روشنایی‌ و به‌ روشنفکران‌ ما ایمان‌

و به‌ متعصبین‌ ما فهم‌ و به‌ فهمیدگان‌ ما تعصب

و به‌ زنان‌ ما شعور و به‌ مردان‌ ما شرف‌

 و به‌ پیران‌ ما آگاهی‌ و به‌ جوانان‌ ما اصالت

‌و به‌ اساتید ما عقیده‌ و به‌ دانشجویان‌ ما نیز عقیده

‌ و به‌ خفتگان‌ ما بیداری‌ و به‌ بیداران‌ ما اراده 

و به نشستگان ما قیام‌ و به‌ خاموشان‌ ما فریاد

 و به‌ نویسندگان‌ ما تعهد و به‌ هنرمندان‌ ما درد و به‌ شاعران‌ ما شعور

و به‌ محققان‌ ما هدف‌ و به مبلغان ما حقیقت 

و به‌ حسودان‌ ما شفا و به‌ خودبینان‌ ما انصاف‌

و به‌ فحاشان‌ ما ادب‌

و به‌ فرقه‌های‌ ما وحدت‌

و به مردم ما خود آگاهی

و به‌ همه‌ ملت‌ ما همت‌ تصمیم‌ و استعداد فداکاری‌ و شایستگی‌ نجات‌ و عزت‌ ببخشا.

خدایا: خودخواهی را چندان در من بکُش ، یا چندان برکش

تا خودخواهی دیگران را احساس نکنم و از آن در رنج نباشم.

خدایا: به مذهبی ها بفهمان که:

آدم از خاک است.

بگو که:

یک پدیده مادی نیز به همان اندازه خدا را معنی می کند که یک پدیده غیبی،

در دنیا همان اندازه خدا وجود دارد که در آخرت.

و مذهب اگر پیش از مرگ به کار نیاید ، پس از مرگ به هیچ کار نخواهد آمد.


پنج شنبه 90 دی 15 , ساعت 8:58 صبح

بصیرت­ مداری در اندیشه مقام معظم رهبری

تاکنون از خود پرسیده‌ایم چه عواملی باعث میشود برخی افراد دچار بی بصیرتی شده، نتوانند سره را از ناسره تشخیص دهند؟ به­راستی برای گم نکردن راه چه باید کرد؟ چگونه میتوان راه را بازشناخت و فریفته‌ی سخنان و رفتارهای دشمنان نقاب­دار و منافقان فتنه‌گر و فتنه‌گران منافق نگردید؟! چگونه میتوان بین حق و باطل، جدایی افکند و راه را از کژراهه شناسایی نموده، مسیر را اشتباهی نپیمود؟
راه­کار همان است که رهبر معظم انقلاب بارها تأکید کرده‌اند که: «شما در جبهه‌ى جنگ اگر راه را بلد نباشید، اگر نقشه‌خوانى بلد نباشید، اگر قطب‌نما در اختیار نداشته باشید، یک وقت نگاه میکنید مى‌بینید در محاصره‌ى دشمن قرار گرفته‌اید؛ راه را عوضى آمده‌اید، دشمن بر شما مسلط میشود. این قطب‌نما همان بصیرت است».1
ولی آیا بصیرت برای اشخاص خاصی لازم است یا مسئله‌ای عمومی است؟ آیا بر همگان لازم است که بینش والایی داشته باشند؟ رهبر معظم انقلاب میفرمایند: «اگر همه‌ی تعاریفی که در خصوص بصیرت آورده شده را در یک جمله خلاصه کنیم میتوان گفت: بصیرت یعنی وجود چشمان تیزبینی در انسان که بتواند پشت صحنه‌ی مسائل پیچیده­ی سیاسی را به­خوبی تشخیص دهد. این مهم در طول دوران تاریخ معاصر ایران و حوادث بعد از انقلاب، خط کش جدا شدن افراد هوشیار از غافل بوده است».2

اهمیت و جایگاه بصیرت

اهمیت و جایگاه بصیرت، روشن‏بینی و درک درست از شرایط و فضاها است، به گونه‌ای است که قرآن کریم یکی از ویژگى‌های فرستادگان الهی را داشتن بینش صحیح از رفتارها و کردارها دانسته و جامعه‌ی اسلامی و پیروان دین را نیازمند این ویژگی معرفی کرده: «قُلْ هذِهِ سَبیلی أَدْعُوا إِلَى اللّهِ عَلى بَصیرَةٍ أَنَا وَ مَنِ اتَّبَعَنی؛ بگو این راه من است. من و پیروانم با بصیرت کامل، همه‌ی مردم را به سوى خدا دعوت مى‌کنیم» کسی که بصیرت لازم را به همراه یک سری دیگر از شرایط - که اشاره خواهیم کرد - داشته باشد، در روزهای فتنه و فضاهای غبارآلود، مسیر را اشتباه نخواهد پیمود و از توانمندی و جسارت برخورد با دیگران و اظهار حق و حقیقت برخوردار میشود.
این جاست که هر جامعه‌ای با داشتن رهبری بصیر و نیروهایی این چنین، به­راحتی میتواند نقشه‌های دشمنان و فتنه‌گران را نقش برآب نموده، جامعه را از وجود آنان پاک­سازی نماید.
حضرت علی(ع) در این مورد میفرماید: «وَ لَکِنِّی اَضْرِبُ بِالْامُقْبِل اِلَی الْحَقِّ الْمُدْبِرَ عَنْهُ وَ بِاالسَّامِعِ الْمُطِیعِ الْعَاصِی الْمُریبَ اَبَداً حَتّی یَأْتِی عَلی یَوْمِی؛ من با نیروهای گرویده به حق، فراریان را سرکوب میکنم و با سربازان آماده به فرمان، دودلان وسوسه‏گر را درهم­میکوبم».3
در اهمیت و جایگاه بصیرت همین بس که در آموزه‌های دینی ما، انسان بیبصیرت همانند فردی کور دانسته شده است.

واکاوی برخی علل نبود بصیرت

1- دنیاخواهی

یکی از عوامل اصلی کم­بود بینش، حب دنیا و تعلّق بیش از اندازه به امور دنیوی است. این امر باعث میشود برخی افراد دانسته یا نادانسته، برای حفظ مقام و مسئولیت دنیایی، ثروت و دارایی و... دنیا را بر آخرت مقدم دارند؛ و این آفت باعث کور و کر شدن حقیقی و باطنی آنان نسبت به حقایق می­شود. رسول خدا(ص) فرمود: «هر که به دنیا گراید و آرزوهای دنیویش دور و دراز گردد، خداوند به اندازه‌ی گرایش او به دنیا، دلش را کور میگرداند».4

2- کم‌خردی

اگر افراد، دارای مبانی و افکار مشخص- که برگرفته از مطالعه و تفکر و تعمق در مسائل است- نباشند، درک و بینش درستی از حوادث و اتفاقات پیرامونی نخواهند داشت و پیوسته با ارائه‌ی نظرات نادرست و تحلیل‌های اشتباه، افکار منفی و اقدامات خراب‌کارانه را به افراد جامعه منتقل می­کنند. همچنین با ادعای فهم و درک فوق العاده‌ای - که گویا کس دیگری بدان دست نیافته و نخواهد یافت - ایجاد موج منفی در جامعه ایجاد میکنند. حضرت امیر(ع) با اشاره به همین نکته میفرمایند: «لا بَصیِرََةَ لِمَنْ لا فِکْرَ لَهُ؛ کسی که اهل فکر و اندیشه نیست، بصیرت و بینش هم نخواهد داشت».5 آن حضرت با اشاره به پیامدهای وجود چنین افراد - فاقد فکر و تحلیل و بینش صحیح – ­ی در صفوف جامعه میفرماید: «فَاقِدُ الْبَصَرِ فَاسِدُ النَّظَرِ؛ آن که بصیرت و بینش را از دست بدهد، نظرش هم، نادرست و بی­ارزش است».6

3- هوا و هوس

هر انسانی در حالت تعادل و نبود میدان‌های آزمایش، با مشکل خاصی مواجه نمیشود. مشکل جایی نمایان میگردد که هواهای نفسانی و وسوسه‌های شیطانی این تعادل را از انسان بگیرد و با تابلو قرار دادن منافع و خواسته‌های نفسانی، فردی، جناحی و مانند آن در پیش چشم انسان، قدرت انتخاب را متزلزل نموده، او را در دو راهی حق و باطل قرار دهد. در چنین میدانی، کسانی که بر نفس خود مدیریت نداشته باشند، به­راحتی در دام خواهش‌های نفسانی افتاده، بصیرت و بینش لازم را برای خروج از این فضاها نخواهند یافت. حضرت علی(ع) میفرماید: «الهَوَی شَرِیکُ الْعَمَی؛ هوا و هوس، شریک کوردلی است».7

4- غفلت و لجاجت

غفلت و لجاجت، دو عامل آفت‌زای پرخطر در مسیر زندگی است که همواره انسان را با تهدید مواجه ساخته، چه بسا باعث میشود ثمره‌ی یک عمر زحمت و تلاش و خدمت انسان، پوچ و نابود گردد. نمونه‌های تاریخی فراوانی همانند «بلعم بن باعورا» و... هستند که با غفلت‌زدگی و خیره‌سری، زحمات و تلاش‌های­شان را نیست و نابود کردند. قرآن و روایات نیز به انسان هشدار میدهد که همه باید مراقب باشند تا اعمال نیکشان را با اعمال ناروا حَبْط و نابود نکنند.8
امیر بیان، علی(ع) میفرماید: «دَوَامُ الْغَفْلَه یُعْمِی الْبَصِیرَه؛ ادامه یافتن غفلت، دیده­ی بصیرت را کور میسازد».9
از پیامدهای غفلت‌‌زدگی این است که چنین افرادی به گمان این که تشخیص­شان آنان برترین تشخیص و درک و فهم‌شان، بالاترین درک و فهم است، دچار خودبینی و وهم‌گرایی میگردند و بر این باورهای نادرست خود، پافشاری و لجاجت هم می ورزند. در چنین فضایی است که زمینه‌های کج فهمی، بی­بصیرتی و کوری دل فراهم می­شود و بستر فتنه و آشوب، مهیّا.
رهبر معظم انقلاب در این باره می فرمایند: «بعضى اشخاص، لجبازند و هر چه انسان حقیقت را در مقابل‌شان قرار مى‏دهد، روى موضع لجوجانه­ی خود اصرار مى‏کنند. چنین رویّه‏اى، انسان را از حقیقت دور مى‏کند. فرد لجوج، در ابتداى لجبازى، هنوز اندکى نور حقیقت را مى‏فهمد و احساس مى‏کند که کارش براساس لج­بازى است اما وقتى لجاجت وى تکرار شد، دیگر آن اندک نورِ حقیقت را هم نمى‏فهمد. در او، باطن و اعتقاد و عقیده‏اى دروغین به وجود مى‏آید که اگر به خود برگردد و تعمق کند، مى‏بیند این که در ذهن اوست، عقیده نیست، «عَنْ ظَهْرِ الْقَلْب» و از باطنِ جان، نیست.
اما لجاجت نمى‏گذارد که او سروش حقیقت و پیام معنویت و حق را به گوشِ جان بشنود. دیدید کسانى که در مقابل اسلام و انقلاب اسلامى و فرمایشات امام و حقّانیت واضح و مظلومانه­ی ملت ایران ایستادند و لجاجت کردند، چگونه این لجاجت به گمراهى‏شان انجامید!10 ... عزیزان من! تمام مشکلاتى که براى افراد یا اجتماعات بشر پیش مى‌آید، بر اثر یکى از این دو است؛ یا عدم بصیرت، یا عدم صبر. یا دچار غفلت مى‌شوند، واقعیت‌ها را تشخیص نمى­دهند، حقایق­ها را نمى‌فهمند، یا با وجود فهمیدن واقعیات، از ایستادگى خسته مى‌شوند. لذاست که به خاطر یکى از این دو - یا هر دو - تاریخ بشر پُر از محنت‌هاى بزرگ ملت‌هاست؛ پُر از غلبه‌ى زورگویان عالم بر ملت‌هاى ضعیف النفس و غافل است».11

5- آرزوهای بی پایان

آرزوهای دور و دراز، از مهم­ترین رذایل اخلاقی است که در کتاب‌های بزرگان و آیات و روایات فراوانی از آن یاد شده است. پیامبر اکرم(ص) در روایت مشهوری «طول اَمَل» را یکی از دو دشمن بسیار خطرناک برای انسان‌ها برشمرده و فرموده است: «شدیدترین چیزی که از آن بر شما میترسم دو خصلت است: یکی پیروی از هوا و هوس و دیگری آرزوی طول و دراز. هواپرستی، شما را از حق باز میدارد و آرزوی دور و دراز، شما را بر دنیا حریص میکند».12

بصیرت از نگاه رهبر معظم انقلاب

ایشان در سخنرانی های مختلفی به بررسی ابعاد این مسئله پرداخته‌اند و در آن به نقش محوری خواص در تبیین حقایق و روشن­گری ها تأکید کرده‌اند. به تناسب بحث، برخی از بیانات ایشان را با ذکر عنوان نقل میکنیم؛ باشد که چراغ راهی برای آیندگان شود و همگان با پیروی از بیانات ایشان، به وظیفه‌ی دینی و انقلابی خویش عمل نماییم.

اهمیت بصیرت

«این که من در طول چند سال گذشته همیشه بر روى بصیرت تأکید کرده‌ام، به خاطر این است که یک ملتى که بصیرت دارد، مجموعه‌ى جوانان یک کشور وقتى بصیرت دارند، آگاهانه حرکت میکنند و قدم برمیدارند. همه‌ى تیغ‌هاى دشمن در مقابل آن­ها کند می شود. بصیرت این است. بصیرت وقتى بود، غبارآلودگى فتنه نمیتواند آن­ها را گم­راه کند، آن­ها را به اشتباه بیندازد. اگر بصیرت نبود، انسان ولو با نیت خوب، گاهى در راه بد قدم میگذارد».13

ضرورت بصیرت برای اقشار تحصیل­کرده

«در زندگىِ پیچیده‌ى اجتماعىِ امروز، بدون بصیرت نمیشود حرکت کرد. جوان‌ها باید فکر کنند، بیندیشند، بصیرت خودشان را افزایش بدهند. معلمان روحانى، متعهدان موجود در جامعه‌ى ما از اهل سواد و فرهنگ، از دانشگاهى و حوزوى، باید به مسئله‌ى بصیرت اهمیت بدهند؛ بصیرت در هدف، بصیرت در وسیله، بصیرت در شناخت دشمن، بصیرت در شناخت موانع راه، بصیرت در شناخت راه‌هاى جلوگیرى از این موانع و برداشتن این موانع؛ این بصیرت‌ها لازم است... بصیرت یعنى این که بدانید چه میخواهید، تا بدانید چه باید با خودتان داشته باشید».14

بصیرت، ابزار مبارزه با جنگ نرم

«باید همیشه هشیارى نسبت به همه‌ى جوانب باشد. اما این، اولویت استکبار در مواجهه‌ى با نظام اسلامى نیست. اولویت، آن چیزى است که امروز به آن میگویند جنگ نرم؛ یعنى جنگ به­وسیله‌ى ابزارهاى فرهنگى، به وسیله‌ى نفوذ، به وسیله‌ى دروغ، به وسیله‌ى شایعه‌پراکنى؛ با ابزارهاى پیش­رفته‌اى که امروز وجود دارد. ابزارهاى ارتباطى‌اى که ده سال قبل و پانزده سال قبل و سى سال قبل نبود، امروز گسترش پیدا کرده. جنگ نرم یعنى ایجاد تردید در دل‌ها و ذهن‌هاى مردم. خوب، شما ببینید در یک چنین وضعیتى چه چیزى بیش از همه‌ براى انسان مهم است؟ بصیرت».

بصیرت در شناخت خائنان

«بنده بارها بر روى بصیرت تکیه میکنم، به خاطر همین. مردم بدانند چه اتفاقى دارد مى‌افتد؛ ببینند آن دستى را که دارد صحنه‌گردانى میکند، صحنه را شلوغ میکند تا در خلال شلوغى‌هاى مردم، یک عنصر خائنى، یک عنصر دست‌نشانده و دست‌آموزى بیاید کارى را که آن­ها میخواهند، انجام بدهد و نشود او را توى مردم پیدا کرد؛ این کارى است که دشمن میخواهد انجام بدهد. هر اقدامى که به بصیرت منتهى بشود، بتواند عنصر خائن را، عنصر بدخواه را از آحاد مردم و توده‌ى مردم جدا کند، او را مشخص کند، این خوب است. هر اقدامى که فضا را مغشوش کند، مشوّش کند، انسان‌ها را نسبت به یک­دیگر مردد کند، فضاى تهمت‌آلود باشد، مجرم و غیرمجرم در آن مخلوط بشوند، این فضا مضر است، مخالف است».15

ب یبصیرتی و بلاها

«اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایى که بر ملت‌ها وارد میشود، در بسیارى از موارد بر اثر بى‏بصیرتى است. خطاهایى که بعضى از افراد میکنند - مى‏بینید در جامعه‏ى خودمان هم گاهى بعضى از عامه‏ى مردم و بیشتر از نخبگان، خطاهایى می کنند. نخبگان که حالا انتظار هست که کمتر خطا کنند، گاهى خطاهای­شان اگر کمّاً هم بیشتر نباشد، کیفاً بیشتر از خطاهاى عامه‏ى مردم است - بر اثر بى‏بصیرتى است؛ خیلى‏هایش، نمی گوییم همه‏اش. بصیرت خودتان را بالا ببرید، آگاهى خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله‏ى امیرالمؤمنین(ع) را - به نظرم در جنگ صفین - در گفتارها بیان کردم که فرمود: اَلَا وَ لَا یَحْمِلُ هَذا الْعَلَمَ اِلّا اَهْلُ الْبَصَرِ وَالصَّبْر».16

پی‌نوشت‌ها:

1. بیانات در دیدار عمومى مردم چالوس و نوشهر، 15/7/1388.
2.رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای دفتر رهبری و سپاه حفاظت ولى امر، 5/5/1388.
3.نهج‏ البلاغه، خطبه‏ی6.
4.تحف العقول، ص60.
5.غرر الحکم، ص647، ح7937.
6.میزان الحکمه، ج2،ص504 .
7.نهج البلاغه، نامه­ی31.
8. حبط اعمال یعنی از بین رفتن پاداش عمل نیک، به دنبال گناهی که در پی آن عمل، انجام گرفته است. در قرآن نیز به همین معنی اشاره شده ‏است. زمر، آیه­ی65.
9. عیون الحکم و المواعظ، ص250. غرر الحکم، ح5146.
10. بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در دیدار رئیس جمهور و هیئت وزیران‏‏ 8/6/1384.
11. دیدار با گروه کثیرى از دانشجویان و دانش­آموزان به مناسبت سیزدهم آبان، سال­روز میلاد امام على(ع)، 12/ 8/ 1377 .
12. محجه البیضاء، ج8، ص245.
13. بیانات در دیدار عمومى مردم چالوس و نوشهر، 15/7/1388.
14. بیانات در دیدار عمومى مردم چالوس و نوشهر، 15/7/1388.
15. بیانات رهبری در دیدار جمع کثیرى از بسیجیان کشور 4/ 9/ 1388.
16. نهج البلاغه، خطبه‏ى 173.


یکشنبه 90 دی 11 , ساعت 11:28 صبح

- غرض فتنه و فتنه‌گران، ساقط کردن نظام اسلامی بود.


- بصیرتی که مردم نسبت به ابعاد فتنه پیدا کردند، خودش را در 9 دی نشان داد


- با شعارهای به ظاهر انقلاب و راه امام فتنه را راه انداختند تا فضا را غبارآلود کنند


- حوادث فتنه دقیقا یک کودتا علیه انتخابات و جمهوریت نظام بود


- اتاق فرماندهی فتنه در داخل ایران نبود


- مردم متوجه شدند که باید پای کار انقلاب باشند تا دشمنان نتوانند به آن آسیبی بزنند


- 9 دی یک "نه" بزرگ به فتنه از سوی مردم بود


- فتنه با 9 دی رسما مرد. حتی مردن هم واژه بزرگ و زیادی برای فتنه پس از حماسه 9 دی است


- از ابتدای انقلاب، منافقین از یک انحراف شروع کردند و سپس منافق شدند و فتنه‌گر و در مرحله بعد از دایره حکومت اسلامی خارج شدند


- برخی رفتارهای داخلی و خارجی باعث ایجاد فتنه 88 شد اما اتاق فرماندهی فتنه در داخل کشور نبود


- نقاق یعنی اینکه عمل یک فرد با حرفش تطابق ندارد. دقیقا مانند اقدامات گروهک منافقین در ابتدای انقلاب که دم از اسلام می‌زدند اما ضداسلام عمل می‌کردند


- بعضی از کسانی که اکنون سر در آخور آمریکا و دلارهایش دارند، آمدند و گفتند که اسلام یک دین مبتنی بر زمان است؛ یعنی یک زمانی قوانینش خوب بوده اما الان خشن است و مناسب نیست


- مگر می‌شود کسی قانون اساسی را قبول داشته باشد اما ولایت فقیه را نه یا بالعکس؟


- برای فتنه‌گران حتی به کار بردن کلمه خائن هم زیاد است


- "الگور" رقیب جرج بوش در انتخابات پیشین ریاست جمهوری آمریکا آنقدر وطن دوست بود که با وجود اطمینان از تقلب در انتخابات و پیروزی خودش، باز هم مردم را به خیابان‌ها نکشاند


- اگر فتنه دستاوردی داشت و به پیروزی می‌رسید، حاصلش ایجاد یک دیکتاتوری تمام عیار در ایران بود


- غرب از رشد جمهوری اسلامی در جهان بسیار هراس دارد و برایش این مساله یک کابوس است


- آنها واقعا مانده‌اند که با ایران به عنوان یکی از اصلی و شاخص‌ترین کشورهای خاورمیانه چه باید بکنند؟


- اگر غرب یک در هزار احتمال می‌داد که با حمله نظامی می‌تواند ایران را نابود کند، قطعا همین کار را می‌کرد اما می‌داند که نمی‌تواند


- نباید در این مساله تردید داشت که فتنه دارای ابعاد بسیار پیچیده و حساب شده‌ای از سوی کشورهای خارجی و از سال‌ها پیش بود


- استراتژی دشمنان از جنگ نرم آغاز می‌شود، سپس به خشونت کشیده می‌شود و زمینه برای ابعاد پیچیده‌تر ماجرا مهیا می‌شود


- اگر حوادث 88 را به خاطر دعوای 2 نامزد در یک مناظره بدانیم، بسیار بسیار ساده ‌لوحانه فکر کرده‌ایم


- حماسه 9 دی که باید آن را فتح‌الفتوح انقلاب اسلامی نامید، به غرب و دشمنان ایران نشان داد که در این پروژه عظیم علیه ملت ما باز هم شکست خورده‌اند


- تودهنی مردم به کشورهای بیگانه در 9 دی، در تاریخ بی‌سابقه و بی‌نظیر است


- اگر ایران یک کشور عقب افتاده و "توسری‌خور" بود، غرب اینچنین در برابر آن به وحشت و هراس نمی‌افتاد


- ایران اولین کشور خاورمیانه دارای رآکتور هسته‌ای است که همین، برای دشمنان ملت ایران بسیار گران تمام شده است


- جالب است که در فتنه، کسانی شعار الله اکبر می‌دادند که درست بر علیه همین الله اکبر فعالیت می‌کردند


- غرب از جایگاه مقدسات دینی در میان مسلمانان باخبر است و به همین دلیل به دنبال سوءاستفاده از شعارها و نمادهای اسلامی است


- دشمن قطعا برای فتنه اینده با تابلوی آشکار نمی‌آید. مثلا یک روز می‌گوید که این دین، قدیمی و مندرس است و روز دیگر می‌گوید که این دین زیادی خوب است و نمی‌توان آن را به طور کامل اجرا کرد


- بصیرت یعنی اینکه پشت سر رهبری باشیم و نشانه‌های انحراف را به خوبی تشخیص بدهیم


- اساس تفکر رهبری این بود که مردم باید خودشان ماهیت فتنه را تشخیص بدهند و پای کار بیایند


- نظام در جریان آشوب‌های خیابانی نشان داد که دارای نهادهای قانونی بسیار نظام‌مند و توانایی است


- چیزی که به جمهوری اسلامی قدرت داده است، حضور گسترده مردم مبتنی بر حق و حقیقت است


- کاری که ملت ایران در حال انجام آن است، ایستادگی در برابر کشورهای مستبد و خشن غرب است. مطمئن باشید بشریت در آینده نزدیک از اسلام به خاطر این ایستادگی تشکر خواهد کرد


- نقطه مرجع ما امروز انقلاب اسلامی است؛ نه ایران باستان و کوروش کبیر. البته اینها هم جزوی از تاریخ ملت ما هستند اما اصل و مرجع ما نیستند


- قدرت رسانه، تاثیرگذاری بر اذهان و افکار عمومی است. رسانه اساسا برای القای اطلاعات - صحیح یا غلط - بر ذهن مردم صاخته شده است


- جوانان ما در عرصه جنگ نرم و اینترنت نشان داده‌اند که بسیار کارکشته و حرفه‌ای هستند


- مواظب باشیم به اسم اینترنت و سایت ما را فریب ندهند. ما نباید تحت تاثیر سایت‌ها باشیم بلکه باید سایت‎ها را تحت تاثیر خودمان قرار بدهیم


پنج شنبه 90 دی 8 , ساعت 10:19 صبح

در آستانه چهارمین سالگرد قیام و خروش ملت عاشورایی و بصیرحسینی ایران اسلامی، همچنان که در سال 88 ملت سلحشور ایران اسلامی با خروش و بیداری خود مقابل طغیان گران پست و خود فروخته ایستاده وبا سرکوب و کور کردن چشم نفاق پیروزمندانه به مسیر حق خود ادامه دادند ، ملت شریف وشهادت طلب ایران اسلامی دریوم الله 9 دی به جهانیان و به خصوص اربابان نظام سلطه و چند چهره فتنه گر سال 88 ، یک بار دیگر یادآوری کرد که حتی اگر تمام دنیا در مقابل دین و عزم راسخ آنها صف کشی کنند ، نخواهند توانست بر عزم و اراده این ملت به دین و شریعت اسلام و رهبری ولی فقیه کوچکترین خدشه ای وارد کنند و چه بسا تمام قد در برابر فتنه آنها خواهند ایستاد . آری ملتی که در 9 دی حماسه آفرید همان ملتی است که بارها با مهارت شناخت و بصیرت خود بر دهان استکبار و جبهه باطل و یاوه گویان مشت سنگینی را فرود آورد. و دربرخورد با فریب خوردگان پست فتنه در هتک حرمت عزای حسینی و خیمه سید الشهداء علیه السلام ، به رغم خواسته و تصور دشمنان چنانچه که دشنان در قیام عاشورا نتوانستند به مقصد خود برسند بار دیگر خون بر شمشیر پیروز گردید و بصیرت ملت انقلابی و شهید پرور ایران اسلامی با درس از عاشورای حسینی بر همه خواسته های دشمن مهر (باطل شد) زده و بار دیگر چهره واقعی منافقان را افشا کرد و به زباله دان تاریخ فرو انداخت.چرا که مشعل حماسه حسینی هرگز خاموش شدنی نیست.

 همچنان که رهبر و امام و مقتدایمان اینگونه فرمودند:

((این فتنه، صرفا منحصر به حضور عدهای افراد در خیابانها نبود، بلکه ناشی از یک بیماری بود که با اقدامات سیاسی و امنیتی قابل دفع شدن نبود، و به یک حضور عظیم مردمی نیاز داشت، که چنین هم شد.

همانگونه که در ابتدای انقلاب، محرم به کمک این مردم آمد و امامخمینی(ره) فرمود خون بر شمشیر پیروز است، در قضایای 9 دی هم، عاشورا بهکمک ملت آمدو حماسه بزرگ و ماندگاری را خلق کرد.

نهم دی 88، حادثه کوچکی نیست بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود در سالگرد این حماسه، حرف اصلی ملت ایران، یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده های الهی تبیین شود.))  دیدار اعضای ستاد بزرگداشت حماسه 9 دی با رهبر انقلاب 1390/09/21

اکنون که با شنیدن خبر های خوش دستیابی به علوم و فنون راهبردی عزیزان و غیور مردان این سرزمین دشمن تاب و تحمل این همه موفقیت های فرزندان این آب و خاک را ندارد و به هر کاری دست می زند و لحظات آخر حضور ننگین خود را سپری می کند؛ وظیفه ماست که طبق خواسته ولی فقیه باید همواره در هر کجا با چشم باز و بصیر بر همه امور مسلط باشیم و حتی در فضای سایبری که جولانگاه جنگ نرم دشمن به حساب می آید را از وجود خود و از روشنگری های خود عطر افشان نماییم. و به همه بفهمانیم که ما همواره پیرو دین و شریعت و آماده جانفشانی پشت سر امام و مقتدای خود حضرت آیت الله سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) هستیم.

به امید پیروزی جبهه حق بر باطل و رسوایی عالم گیر فتنه گران شرق و غرب، مابر بیعت خودو بر پیمان سربازی در نبرد همیشگی حق علیه باطل ، به فرماندهی امیر و امام قافله صبر و بصیرت تا ظهور منجی ، پای فشرده و از حضرت باریتعالی ، توفیق اتصال به این خدمت را خواستاریم .


دوشنبه 90 دی 5 , ساعت 8:11 عصر

 آیت الله مهدوی کنی: روز 9 دی روز هم صدایی ملت با رهبری معظم انقلاب اسلامی مبنی بر جذب حداکثری و دفع حداقلی است.

متن کامل بیانیه رییس مجلس خبرگان رهبری به مناسبت سالگرد 9 دی:
مردم آگاه و غیور ایران
یوم‌الله 9 دی ماه در سال 1388 روزی ماندگار در صفحات تاریخ زرین انقلاب اسلامی است. بدون شک این روز بزرگ یک نقطه عطفی است که عظمت ملت ایران را بیش از پیش در نگاه جهانیان برجسته‌تر می‌نمایاند.
عمل به هنگام و تشخیص به موقع و تجلی ایمان دینی در دفاع از اسلام و انقلاب و رهبری مهمترین ویژگی 9 دی ماه است این ویژگی به حدی بزرگ بود که از نگاه رسانه‌های دوست و دشمن پنهان نماند.
اینجانب ضمن تبریک به بصیرت الهی ملت مسلمان ایران و بزرگداشت یوم الله 9 دی نکاتی را در زیر یادآور می شوم: 
حوادث تلخی در سال 88 به مناسبت دهمین دوره رقابت‌های ریاست جمهوری به وقوع پیوست، عده‌ای با عبور از خطوط قرمز نظام به ملت و رهبری مظلوم انقلاب بی‌مهری کردند و متاسفانه با دشمنان قسم خورده نظام همصدا شدند. این‌ها کید و مکر شیطان بزرگ را نادیده گرفتند و در زمین دشمن بازی خطرناکی را علیه امنیت و مصالح ملی آغاز کردند که هنوز آن را خاتمه نداده‌اند. اینجانب از باب خیرخواهی به آن‌ها می‌گویم تا فرصت باقی است به دامن ملت برگردند و روز 9 دی را روز بازگشت به مردم و انقلاب بدانند.

  از همان ابتدای فتنه سال 88 معلوم بود که ولایت فقیه و موجودیت انقلاب اسلامی هدف اصلی دشمنان قرار گرفته است همین مهم کافی بود که برخی می‌فهمیدند موضوع جنگ نرم دشمن علیه نظام جدی است و از همراهی با نامحرمان انقلاب پرهیز می‌کردند، اما علی‌رغم هشدارهای مقام معظم رهبری عده‌ای با ژنرال‌ها و افسران جنگ نرم دشمن همراهی کردند و از سوی مردم لقب ساکتین و مردودین را گرفتند. مردم قصور آنان را فراموش نکرده‌اند به همین دلیل در راهپیمایی عظیم 9 دی تبری خود را از آنان اعلام کردند. 

انصاف، عدالت و نیز صبوری رهبری معظم انقلاب در برخورد با کسانی که متاسفانه تا مرز "بغی" پیش رفتند پرده‌ای از مهارت و هنر مدیریت بحران توسط ایشان را نشان داد. غلبه صدق بر دروغ و تدبیر بر مکر را از عنایات خداوند بزرگ و توجهات حضرت ولی عصر(عج) می‌دانیم خداوند را به خاطر خنثی شدن توطئه‌های دشمنی که با حضور میلیونی مردم در 9 دی تجلی یافت شاکریم. 

یوم الله 9 دی روز درخشش حضور جوانان و نوجوانانی بود که به نمایندگی از نسل سوم انقلاب در میادین و خیابان‌ها حضور یافتند و صیانت از انقلاب و اسلام را از نسل پیشین تحویل گرفتند. این حضور بی‌نظیر دشمن را برای ضربه به انقلاب ناامید کرد. امروز نسل سوم انقلاب در جای جای صحنه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... حضور دارد و مومنانه‌تر از نسل اول و دوم در راه تداوم انقلاب گام برمی‌دارد. حرف اصلی ملت ایران در روز 9 دی از زبان جوانان پاکباخته و شجاع این مرز و بوم اعلام شد. حرف این بود که تا جان داریم پای اسلام، انقلاب، امام و رهبری ایستاده‌ایم و شرارت دشمن را به هر شکلی که باشد – چه سخت و چه نرم- دفع خواهیم کرد.

روز 9 دی روز وحدت و همگرایی ملت است روز 9 دی روز همصدایی ملت با رهبری معظم انقلاب اسلامی مبنی بر جذب حداکثری و دفع حداقلی است، لذا بزرگداشت روز 9 دی بزرگداشت روز وحدت ملی و انسجام اسلامی براساس آموزه دینی "تولی و تبری" است.روز 9 دی هم‌افزایی یاران انقلاب است. روز 9 دی روزی است که همگان به این درک، فهم و حقیقت عظیم رسیدند، اگر پشتیبان ولایت فقیه باشند مملکت به دامن دیکتاتوری و استعمار خارجی نمی‌افتد.

مجلس خبرگان رهبری با تاسی به ملت بزرگ ایران در صیانت از جایگاه ولایت فقیه با بهره‌گیری از پیام مردم آگاه و بصیر ایران در روز قیام 9 دی اعلام می‌دارد، فقهای بزرگ و علمای بصیر خبرگان رهبری همان مسیری را می‌روند که ملت در 15 خرداد 42، 22 بهمن 57 و نیز 9 دی 88 با امدادهای الهی رفتند.این مسیر یک مسیر الهی و مقدس است که در گذشته انبیاء و اولیاء الهی در عمل به اوامر و نواهی خداوند طی کردند و ما در پیمودن آن لحظه‌ای تردید نداریم.


دوشنبه 90 دی 5 , ساعت 12:0 صبح

حقیقت حماسه نهم دی دو عنصر حضور گسترده مردمی و ایمان دینی مردم بود. نهم دی 88، حادثه کوچکی نیست بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود در سالگرد این حماسه، حرف اصلی ملت ایران، یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده‌های الهی تبیین شود.


جمعه 90 آذر 25 , ساعت 9:21 صبح

امپریالیسم

امپریالیسم از کلمه ی قدیم تر (امپراطوری) گرفته شده است . و این اصطلاح عنوان برای قدرت یا دولتی بوده که خارج از محدوده و کشور خود به زور به تصرف سرزمین ها و ممالک دیگر اقدام می کرده ، وآنجا را جهت بهره برداری ، تحت سلطه قرار می داده است . و معنای امپریالیسم با کلمه ی استعمار پیوندی نزدیک دارند . و امپریالیسم به امپریالیسم نظامی ، اقتصادی و فرهنگی تقسیم می شود

نازیسم

عنوانی است برای حکومت آلمان در دوره ی « آدولف هیتلر » و گاهی هم ردیف معنای فاشیسم می باشد . و نیز نازی علامت اختصاری « حزب ناسیونال سوسیالیست کارگران آلمان » به رهبری هیتلر است .

فاشیسم

این اصطلاح به صورت عام نامی است برای همه رژیم هایی که بقائشان بر پایه ی دیکتاتوری و زور و کشتار استوار است . اما به معنای خاص ، نام جنبشی است که در سال 1929 به رهبری « موسولینی » در ایتالیا به راه افتاد .

کمونیسم

این اصطلاح از ریشه ی لاتینی ( کمونیس ) به معنای اشتراکی گرفته شده است . و این عقیده از سال 1840م . رواج یافت . و معنای اشتراک محدود به ثروت و دارائی ها نمی شود ، بلکه اشتراک شامل زنان و مسائل جنسی می گردد . بنا بر نظر کمونیسم تمام منابع اقتصادی کشور اعم از صنعتی و امور دیگر مربوط به جامعه است نه افراد و خانواده ها . اما کمونیسم به معنای جدید عبارت است از اینکه دولت بر تمام مراکز اقتصادی جامعه کنترل داشته باشد و همه چیز باید در دست او قرار گیرد .

مارکسیسم

کمونیسم به معنای خاصی که امروز در نقاط مختلف دنیا رایج است کمونیسم مارکسیسم است . زیرا مؤسس کمونیسم « کارل مارکس » فیلسف آلمانی (1883-1818م .) بود که بعد از مارکس ، « فریدریش انگلس (1895-1825م .) » ، « لنین » و « استالین » از رهبران کمونیسم بودند . بعد از درگذشت استالین (1953) « مالنکوف » ، « بولگانین » و « خروشچف » جانشین وی شدند . البته آراء مارکس و انگلس توسط نفوذ فلاسفه آلمانی مخصوصا « هگل » و « فویر باخ » گسترش یافت .


یکشنبه 90 خرداد 29 , ساعت 12:12 عصر

سیدعلی خامنه ای

( ملیت: ایرانی  قرن:14)

رهبر عالیقدر حضرت آیت الله سید على خامنه اى فرزند مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج سید جواد حسینى خامنه‌اى، در 1318 شمسی برابر 1358 قمرى در مشهد مقدس چشم به دنیا گشود. ایشان دومین پسر خانواده هستند. زندگى سید جواد خامنه اى مانند بیشتر روحانیون و مدرسّان علوم دینى، بسیار ساده بود. همسر و فرزندانش نیز معناى عمیق قناعت و ساده زیستى را از او یاد گرفته بودند و با آن خو داشتند.
رهبر بزرگوار در ضمن بیان نخستین خاطره هاى زندگى خود از وضع و حال زندگى خانواده شان چنین مى‌گویند:
«پدرم روحانى معروفى بود، امّا خیلى پارسا و گوشه گیر... زندگى ما به سختى مى گذشت. من یادم هست شب هایى اتفاق مى افتاد که در منزل ما شام نبود! مادرم با زحمت براى ما شام تهیّه مى کرد و... آن شام هم نان و کشمش بود.»
امّا خانه اى را که خانواده سیّد جواد در آن زندگى مى کردند، رهبر انقلاب چنین توصیف مى کنند:
«منزل پدرى من که در آن متولد شده ام، تا چهارـ پنج سالگى من، یک خانه 60 ـ 70 مترى در محّله فقیر نشین مشهد بود که فقط یک اتاق داشت و یک زیر زمین تاریک و خفه اى! هنگامى که براى پدرم میهمان مى آمد (و معمولاً پدر بنا بر این که روحانى و محل مراجعه مردم بود، میهمان داشت) همه ما باید به زیر زمین مى رفتیم تا مهمان برود. بعد عدّه اى که به پدر ارادتى داشتند، زمین کوچکى را کنار این منزل خریده به آن اضافه کردند و ما داراى سه اتاق شدیم.»

ادامه مطلب...

شنبه 89 اسفند 21 , ساعت 3:54 صبح

مقام معظم رهبری(حفظه الله)

ملتی که قدر علم،آموزش،معلم و اهمیت فرهنگ را نداند این ملت به هرکجا که برسد آسیب پذیر است.


<   <<   6   7   8   9   10   >>   >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ