سفارش تبلیغ
صبا

وب سایت شخصی جعفر لک زائی

نظر

امروزه، یکی از مسائل مهمی که در زندگی روزانه افراد، بارها مورد توجه قرار گرفته و خود را به عرصه ظهور رسانده است؛ مسئله دشمن شناسی است.

بی تردید بسیاری از افرادی که در راستای حفظ ارزشهای انقلاب و دفاع همه جانبه از دستاوردهای انقلاب تلاش نموده اند و اکنون دچار عارضه شیمیایی گشته و یا جانباز و یا به درجه شهادت نائل شده اند که درواقع آرزوی آنان در آن برهه از زمان چیزی غیر از این نبوده و قصد خدمتگزاری فی سبیل الله داشته اند، ما جامعه امروز را مدیون آنها هستیم؛ انتظار دارند در حفظ نظام از جان و دل سرمایه گزاری کنیم.

شهیدان نام آوری که بدون ذره ای نام خواهی در راه خدا حرکت می کردند به دنبال آن بودند که اسلام در همه ابعاد فردی و اجتماعی اجرا شود و عدالت، عزّت و سعادت دنیا و آخرت را برای ملّت ایران به ارمغان آورد.

ما هم، اکنون موظفیم خدمتگزار واقعی مردم باشیم؛ به فکر پیشرفت جامعه در عرصه های گوناگون باشیم تا بتوانیم کشورمؤفق ایران را که در قله های سعادت به سر می برد به نسل بعد از خود بسپاریم.

جنگ امروز جنگ اندیشه هاست. سلاح ما در آن موقع تفنگ و ... بوده اما سلاح ما در این زمان قلم هست و آن تفکراتی که تحت عنوان جنگ سایبری گنجانده می شود.

ابتدا دشمن جنگ سخت را برای حرکت اولیه برداشت؛ که علاوه بر کمک های دیگر کشورها به نظام بعث موجب پیروزی انقلاب اسلامی ایران گردید.از آن جایی که این جنگ هزینه بر بود و تلفات زیاد انسانی و غیر انسانی بر جبهه دشمن گذاشت و اینکه دشمن توانایی نفوذ به مرزهای ایران را نداشت تصمیم گرفت وارد عرصه ای بشود که تحت عنوان جنگ روانی، تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی و نهایتا جنگ نرم نامیده می شود.

در طول هشت سال جنگ تحمیلی علیه ایران خاکریز دشمن مشخص بود اما امروزه خاکریز دشمن در حساس ترین نهادها و مراکز تصمیم گیری نظام نفوذ کرده اند.

آمریکا از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی درصدد براندازی نظام با هدف ایجاد آشوبگری در کشور بوده است.

ماهیت نه شرقی نه غربی انقلاب اسلامی است که معاملات سیاسی زمان را بر هم زده و حتی موجب اتحاد نظر دشمنان در قبال ایران گردید.استکبار جهانی علاوه بر تهاجم فرهنگی به موازات آن تهاجم اقتصادی علیه ایران را نیز انسجام می دهد ولی متأسفانه مسئولین از تهاجم اقتصادی دشمن غافل هستند.

یادآوری این نکته از اهمیت خاصی برخوردار است که دشمن مربوط به یک دهه، دو دهه، و نهایتا یک دوره زمانی خاص نیست؛ دشمن همیشه وجود دارد حتی الان هم در حال برنامه ریزی برای آسیب رسانی به ما و نسل ما و نظام مقدّس ما در 50 سال و 100 سال آینده است.

سیاست دشمن همانند سیاست ابلیس پله پله است و ما باید وجود دشمن را در هر لحظه احساس کرده، و چاره ای را برای افزایش استحکام دین و مذهب خود بیاندیشیم؛ که در آخرت از آنچه در زندگی دنیوی به رشته نگارش درآورده ایم؛ در برابر خداوند باری تعالی خجل زده نشویم، چرا که در آن برهه از زمان حسرت و پشیمانی سودی را در پی نخواهد داشت .

اگر اعلم علما هم باشیم، زمانمان را نشناسیم، نمی توانیم برای جامعه اسلامی امروز مفید باشیم. اگر ندانیم استکبار چه می خواهد بکند، ندانیم دشمنان کدامند و از کجا نفوذ و دشمنی می کنند، ندانیم در جامعه ما چه می گذرد، مشکلات چیست و برای علاجش چه باید کرد محال است که بتوانیم برای جامعه اسلامی مفید واقع شویم؛ همیشه کنک، لگد و توسری را کسانی می خورند که بین دو جبهه، بازیگر قرار گرفته اند و نمی دانند چه به کجاست؟! و چه کسی می خواهد چه کار کند؟! و که می خواهد کجا را بگیرد؟! 

آیت الله بهجت (ره) فرمودند: انسان هر راهی را که بدون تقیّد و پایبندی به قرآن و سنت بپیماید روز به روز تنزّل می کند.

توجه به بخشی از آیه 146 سوره انعام بیانگر نکته ای است که می تواند ما را در برای انجام هر چه بهتر و بیشتر اعمال دنیوی در راستای نیّات الهی و روحانی تشویق کرده و مانعی در برابر افکار شیطانی قلمداد کند.

این آیه بیانگر این مطلب است که چرا تعدادی از مردم با دانستن این همه معجزات و شنیدن این همه آیات الهی به راه راست قدم نمی گذارند و دلیل آن را این می داند که خداوند متعال خاصیتی را در اعمال زشت قرار داده است که هر کسی آنها را انجام دهد و بر انجام آن مداومت بورزد انعطاف ناپذیری و عدم قبول حق در فکر و روح او نقش می بندد.